Champions League

Messijeva 'panenka' za pobjedu PSG-a, Realova 'petarda' Šahtaru

Lionel Messi je prvo izjednačio u 67. minuti, dok je samo sedam minuta kasnije pogodio s bijele točke za novi preokret i na kraju slavlje svoje momčadi.
Sport / Nogomet | 19. 10. 2021. u 23:32 Bljesak.info/Hina

Njemački RB Leipzig je prijetio i vodio u Parizu kod PSG-a s 2-1 u ogledu 3. kola skupine A Lige prvaka, ali su Parižani na kraju slavili s 3-2, ponajviše zahvaljujući Messiju.

Gosti su odigrali novu hrabru i napadačku utakmicu, ali su izgubili i treći put u skupini.

Nije Leipzig pokleknuo ni nakon brzo primljenog pogotka (Mbappe u 8. minuti). Uzvratili su gosti golovima Andre Silve u 28. i Mukielea u 57. minuti. Vodio je Leipzig do 67. minute, ali je tada uslijedio odgovor Lionela Messija.

Argentinac je prvo izjednačio u 67. minuti, dok je samo sedam minuta kasnije pogodio s bijele točke za novi preokret i na kraju slavlje svoje momčadi. Bila je to 'panenka' za udžbenike.

PSG se vratio na vrh ljestvice. Ima sedam bodova, odnosno, jedan više od Manchester Cityja. Club Brugge ima četiri, a Leipzig postaje polako prežaljen s nula bodova.

U skupini D su favoriti, madridski Real i milanski Inter, ostvarili pobjede. Real drugu u sezoni, a Inter premijernu.

Real je gostovao u Kijevu kod Šahtara te je pobijedio 5-0. Madriđani su nakon autogola Krivcova u prvom poluvremenu potpuno slomili domaćina u nastavku, a posebno treba izdvojiti Viniciusa Juniora koji je postigao dva pogotka i jednom asistirao.

Hrvatski nogometaš Luka Modrić igrao je od prve minute, a u 51. je vrlo lijepo podvalio loptu i asistirao spomenutom Viniciusu Junioru za tadašnjih 2-0. Strijelci su još bili Rodrygo i Benzema, a Modrić je igru napustio u 78. minuti.

Inter je ostvario prvu pobjedu sezone svladavši Šerif na San Siru s 3:1. Podsjetimo kako je Šerif u uvodna dva kola upisao dvije pobjede.

No, Inter je uspio okruniti svoju inicijativu te je slavio golovima Edina Džeke u 34., Vidala u 58. na asistenciju Džeke i De Vrija u 67. minuti, nakon kornera kojeg je izveo Brozović.

Thill koji je u prošlome kolu u Madridu protiv Realadonio tri boda Šerifu,  i u Milanu je šokirao suparnika kada je u 52. minuti izjednačio na 1:1.

Džeko je počeo utakmicu i zamijenjen je u 75. minuti. Hrvatski nogometaši Marcelo Brozović i Ivan Perišić bili su također u prvih 11, a obojica su zamijenjeni u 85. minuti.

U skupini C Ajax je u Amsterdamu razbio dortmundsku Borussiju (4:0).

Od samog početka je nizozemska momčad svim silama krenula na pomalo pospanog suparnika te je Ajax ostvario i treću pobjedu u isto toliko nastupa. Nakon slobodnog udarca Tadića i pomoći Reusa krenulo je potonuće Borussije nakon čega su još zabijali Blind, Antony i Haller.

Ajax ima devet bodova, ali je Borussia i dalje u dobroj poziciji jer ima šest bodova na drugom mjestu. Slijede Sporting s tri i Bešiktaš s nula bodova.

Rezultati susreta nogometne Lige prvaka (utorak):

SKUPINA A

Club Brugge - Manchester City 1-5 (Vanaken 81 / Cancelo 30, Mahrez 43-11m, 84, Walker 53, Palmer 67)
Paris Saint-Germain - RB Leipzig 3-2 (Mbappe 9, Messi 67, 74-11m / Silva 28, Mukiele 57)

LJESTVICA:

1. PSG 3 2 1 0 6-3 7
2. Manchester City 3 2 0 1 11-6 6
3. Club Brugge 3 1 1 1 4-7 4
4. RB Leipzig 3 0 0 3 6-11 0

SKUPINA B

Atletico Madrid - Liverpool 2-3 (Griezmann 20, 34 / Salah 8, 78-11m, Keita 13)

SKUPINA C

Bešiktas - Sporting Lisabon 1-4 (Larin 24 / Coates 15, 27, Sarabai 44-11m, Paulinho 89)
Ajax - Borussia Dortmund 4-0 (Reus 11-ag, Blind 25, Antony 57, Haller 72)

LJESTVICA:

1. Ajax 3 3 0 0 11-1 9
2. Borussia Dortmund 3 2 0 1 3-5 6
3. Sporting 3 1 0 2 5-7 3
4. Bešiktaš 3 0 0 3 2-8 0

SKUPINA D

Inter Milano - Šerif Tiraspol 3-1 (Džeko 34, Vidal 58, de Vrij 67 / Thill 52)
Šahtar Donjeck - Real Madrid 0-5 (Krivcov 37-ag, Vinicius 51, 56, Rodrygo 65, Benzema 90+1)