Grande Messi

Messi postao najbolji strijelac protiv Reala u povijesti španjolske La Lige

Messijev gol iz penala u 64. minuti za vodstvo Barcelone od 2:0 bio je njegov 17. pogodak u prvenstvenim duelima sa “kraljevskim klubom“.
Sport / Nogomet | 23. 12. 2017. u 19:41 Bljesak.info

Barcelona je danas u 175. prvenstvenom El Clasicu protutnjala kroz Santaigo Bernabeu, te deklasirala Real sa 3:0 i pobjegla mu na 14 bodova prednosti.

Prva “Barcina“ zvijezda Lionel Messi bio je strijelac jednog pogotka, čime je ušao u povijest španjolskog nogometa kao najbolji strijelac protiv Reala, prenosi Anadolija.

To je najveći broj pogodaka koji je neki igrač bilo kojeg španjolskog kluba postigao u utakmicama sa Realom u La Ligi. Računajući sva natjecanja Messiju je to bio 25. gol protiv Madriđana.

Osim Argentinca, mrežu Keylora Navasa pogađali su Luis Suarez u 54. i Aleix Vidal u 90. minuti.

Nakon 17 odigranih kola Barcelona je lider La Lige sa 45 bodova, dok je Real na četvrtom mjestu sa 31 i utakmicom manje. Drugoplasirani Atletico Madrid ima 36, a trećeplasirana Valencia 34 boda uz susret manje.