Coppa Italia

Mertens ušao u povijest: Napoli preko Intera do finala Kupa Italije

Inter odlično otvara utakmicu i u trećoj minuti dolazi do vodstva. Christian Eriksen je zabio izravno iz kornera za prednost Intera od 0:1.
Sport / Nogomet | 13. 06. 2020. u 23:15 Bljesak.info

Nogometaši Napolija plasirali su se u finale Kupa Italije, nakon što su u polufinalnom dvomeču s Interom slavili ukupnim rezultatom 2:1.

Inter odlično otvara utakmicu i u trećoj minuti dolazi do vodstva. Christian Eriksen je zabio  izravno iz kornera za prednost Intera od 0:1.

Napoli je u nastavku uspio izjednačit i to pred kraj poluvremena. Fantastičnu kontru je povukao golman Ospina, Insigne je uposlio Driesa Mertensa, a ovaj pogađa za 1:1.

Mertens je ovim pogotkom ušao u povijest kao najbolji strijelac Napolija svih vremena. Ovo mu je 122. gol za klub.

Marcelo Brozović je odigrao cijelu utakmicu za Inter.

U prvoj utakmici Napoli je slavio sa 1:0.

Jučer se u finale plasirao Juventus, ukupnom pobjedom od 1:0 nad Milanom.

Finale se igra već za četiri dana na Olimpijskom stadionu u Rimu.