Bundesliga

Masakr na Allianz Areni: Bayern petardom ispratio Schalke

Najljepši gol na utakmici postigao je Leon Goretzka (50.) svojem bivšem klubu. Stigao je ubačaj iz kornera s desne strane, a sjajni Nijemac je škaricama neobranjivo plasiralo loptu u sami kut vratara Schuberta.
Sport / Nogomet | 25. 01. 2020. u 20:35 Bljesak.info

Posljednju utakmicu subotnjeg dijela 19. kola Bundeslige odigrali su na Allianz Areni domaći Bayern i Schalke 04.

Aktualni prvak Njemačke dočekao je nebeskoplave u ozračju koje je trebaloo pratiti pravi derbi.

Međutim, na travnjaku je to bilo poprilično jednostrano jer je momčad Hansija Flicka utrpala pet komada u mrežu gostiju.

Momčad iz Gelsenkirchena načeo je sjani Robert Lewandowski već u šestoj minutio. Nakon nesmotrene greške rezervnog vratara gostiju Schuberta, lopta je stigla do Poljaka koji zabija za 1-0. Bio je ovo 21. gol Lewe čime se ponovno vratio na vrh ljestvice strijelaca.

Do kraja prvog poluvremena u strijelce se upisao i Thomas Müller (45.), a opsada gola 'Rudara' nastavljena je u drugome dijelu.

Samo osam minuta kasnije, 'plavi' su ponovno kapitulirali. Lewandowski je ovog puta bio asistent, a u strijelce se upisao Thiago Alcantara (58.).

Točku na i stavio je u 89. minuti Serge Gnabry, koji je ušao umjesto Perišića, nakon još jedne loše reakcije suparničkog golmana. Peti pogodak za Bavarce službeno je upisan kao autogol Ozana Kabaka. Šteta za Schalke, mogli su ostati u granicama svoga naziva - 04...