Mladi reprezentativac iz Rame

'Nositi kapetansku traku u reprezentaciji za mene je velika stvar'

Njegov talent uočio je i hrvatski trener Niko Kovač koji ga je pozvao u frankfurtski Eintracht kojeg je tada vodio, no nakon šest mjeseci je otišao na posudbu u Osijek gdje trenutno igra za hrvatskog prvoligaša.
Sport / Nogomet | 29. 03. 2019. u 12:50 Bljesak.info

''Nositi kapetansku traku u reprezentaciji za mene je velika stvar. To je neopisiv osjećaj'', rekao je mladi nogometaš NK Osijeka Marijan Ćavar koji je u posljednjoj pobjedi mlade reprezentacije BiH protiv Moldavije ponio kapetansku traku.

Utakmicu okrunio pogotkom

Ovaj nogometaš porijeklom iz Prozora svoju odličnu kapetansku igru u prvoj utakmici u okviru kvalifikacija za Euro 2021. do 21. godine okrunio je pogotkom u 72. minuti, a konačan rezultat utakmice bio je 4:0 za mlade reprezentativce BiH.

''Imamo tešku skupinu, ali u svakom slučaju dat ćemo svoj maksimum da napravimo što bolji rezultat'', rekao je skromno Ćavar za Ramski vjesnik.

Zapeo za oko i Niki Kovaču

Ćavar je svoje nogometne korake započeo u HNK Rama, a njegov talent je prvi uočio HNK Branitelj iz Mostara gdje je došao sa tek 14 godina. Nakon godinu dana iz HNK Branitelj dobio je poziv za HŠK Zrinjski gdje je nakon pola godine igre za juniore zaigrao za prvi tim.

''U Osijeku je za sada sve kako treba. U prvoj polusezoni sam imao veću minutažu nego u ovom drugom dijelu, ali se nadam da će u narednom razdoblju biti još bolje'', kazao je Ćavar.