UEFA Europa League

Manchester United, Ajax, Villarreal i Slavia Prag prošli dalje

Paul Pogba odveo je Manchester United do gostujuće pobjede nad Milanom, Slavia iz Praga iznenadila Rangerse u Glasgowu. Ajax odigrao rutinski protiv Young Boysa, Villarreal siguran protiv kijevskog Dinama.
Sport / Nogomet | 18. 03. 2021. u 22:56 Bljesak.info

Poznati su svi četvrtfinalisti Europske lige, a tamo ćemo gledati zagrebački Dinamo, Manchester United, Arsenal, Romu, Villarreal, Granadu, Ajax i Slaviju iz Praga.

Ajax je odnio pobjedu u švicarskom Bernu, pobijedivši Young Boyse rezultatom 0:2.

Kopljanici su prolaz dalje praktički osigurali u prvom susretu kad su na svojoj Amsterdam Areni slavili rezultatom 3:0.

Ajax je do prednosti došao već u prvom dijelu golom Neresa u 21. minuti na asistenciju Tadića.

Već na samom startu drugog dijela Tadić je povećao na 2:0 iz kaznenog udarca, što je bio i konačni rezultat utakmice.

Slavia Prag je nakon 1:1 iz prvog susreta slavila na Ibroxu protiv Rangersa rezultatom 0:2.

Olayinka je u 14. minuti pogodio za 0:1 i činili domaćine neuroznim.

Rangersi su se do kraja susreta pokušali vratiti na mišiće, ali su zbog takve igre zaradili čak dva crvena kartona, Roofe izravnu u 62. i Balogun drugi žuti u 73. minuti.

Gosti su to iskoristili u 74. minuti kad je Stanciu sjajno zabio iz slobodnjaka za prolaz Praške momčadi.

Villarreal je golovima Morena u 13. i 36. minuti pobijedio Dynamo Kijev rezultatom 2:0 te tako potvrdio identičan rezultat iz prve utakmice.

Manchester United je pobijedio Milan na Meazzi rezultatom 0:1 te su Crveni vragovi tako prošli dalje ukupnim rezultatom 1:2. Gol vrijedan četvrtfinala djelo je Paula Pogbe iz 49. minute susreta.