Kvalifikacije za SP

Makedonci priredili senzaciju: Pandev i Elmas šokirali Njemačku

Sjeverna Makedonija pobijedila je Njemačku 2:1 u Duisburgu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. Goran Pandev i Eljif Elmas, uz asistenciju Ademija, donijeli su bodove Makedoncima.
Sport / Nogomet | 31. 03. 2021. u 23:06 Bljesak.info

U skupini J europskih kvalifikacija za Katar 2022 dogodilo se veliko iznenađenje. Sjeverna Makedonija pobijedila je Njemačku 2:1 u Duisburgu.

Goran Pandev doveo je Makedonce u vodstvo u finišu prvog poluvremena. Njemačka je izjednačila u 68. minuti iz jedanaesterca. Strijelac je bio Ilkay Gundogan.

Pet minuta prije kraja utakmice Eljif Elmas šokirao je Nijemce pobjedničkim golom, a asistent je bio veznjak Dinama Arijan Ademi.

Premda Njemačka već neko vrijeme ne podsjeća na reprezentaciju koja je četiri puta bila svjetski prvak, posljednji put 2014. u Brazilu, trijumf Makedonaca u susretu 3. kola J skupine je senzacija.

U ovoj skupini nakon tri kola Armenija, koja je u srijedu svladala Rumunjsku 3:2, ima maksimalnih devet bodova, do su Njemačka i Sj. Makedonija sakupile po šest.