Slavlje Krupe i Mladosti

Loš dan za tuzlanske ekipe: Sloboda sve bliže zoni ispadanja

Mladost je u sjajnoj utakmici pobijedila Tuzla City, dok je Krupa ostvarila minimalnu pobjedu protiv Slobode.
Sport / Nogomet | 17. 04. 2021. u 17:14 S.B. | Bljesak.info

Krupa i Mladost upisali su jako važne pobjede nad ekipama iz Tuzle u borbi za ostanak u Premijer ligi BiH.

Krupa je na domaćem terenu svladala sastav Slobode (1:0), dok je Mladost na MGM Farm Areni bila bolja od Tuzla Cityja (2:1), koji je tako sve dalje od željenog plasmana u Europu.

Krupa je povela nakon što je vratar Slobode Adnan Golubović obranio jedanaesterac Nikoli Dujakoviću, ali na pravom mjestu našao se Staniša Mandić i donio domaćinu vodstvo koje su održali do kraja.

U Kaknju je u odličnoj utakmici Mladost slavila s 2:0 u utakmici u kojoj je bilo puno pogođenih greda i vratnica, a Tuzla je čak promašila i jedanaesterac.

Gosti su poveli lijepim golom Amera Hiroša u 11. minuti. Mogli su gosti do izjednačenja u 37. minuti, ali je Mirsad Ramić uzdrmao vratnicu. Pet minuta kasnije i Nedim Hadžić je na drugoj strani pogodio gredu.

Pred kraj poluvremena Tuzlaci su dobili jedanaesterac, ali je Emil Velić sjajno pročitao Petra Mišića i obranio udarac sa 11 metara.

Novi šok za domaće stigao je poslije samo šest minuta igre u nastavku.

Begić je spustio loptu za Vladića, a ovaj lobom matirao bespotrebno istrčalog Muminovića i postavio konačnih 2:0.