Engleska

Liverpool svladao Tottenham i grabi prema naslovu

Sa 61 bodom iz 21 kola te 20 pobjeda i jednim remijem, Liverpool je oborio rekord po skupljenim bodovima u svim ligama petice.
Sport / Nogomet | 11. 01. 2020. u 22:14 Bljesak.info

U derbiju 22. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je slavio u Londonu protiv Tottenhama s 1-0 i nezaustavljivo grabi prema naslovu prvaka.

Pogodak odluke postigao je Robertom Firmino u 37. minuti nakon gužve u šesnaestercu Tottenhama. Momčad Josea Mourinha imala je u nastavku dvije velike šanse za izjednačenje, ali Son i Lo Celso nisu uspjeli zabiti. Dejan Lovren nije bio u sastavu Liverpoola.

Redsi vode sa 61 bodom, 16 više od Leicestera i 17 od Cityja, dok je Tottenham ostao osmi s 30 bodova.

Chelsea i Manchester United upisali su uvjerljive pobjede, Arsenal je i dalje u krizi, a Leicester je kod kuće neočekivano izgubio od Southamptona, prenosi Hina.