Lige Petice

Liverpool u gostima slavio protiv Chelsea

Sport / Nogomet | 22. 09. 2019. u 19:45 Bljesak.info

U derbiju 6. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je kao gost svladao Chelsea sa 2-1 (2-0) i tako se ponovno odvojio na pet bodova prednosti na vrhu ljestvice

Strijelci za goste bili su Trent Alexander-Arnold u 14. i Roberto Firmino u 30. minuti. Za domaćine je zabio N'Golo Kante u 71. minuti.

Redsi su je pobijedili zahvaljujući golovima koje su postigli u prvih pola sata, a Chelseaju je osim toga presudilo što je promašio previše velikih prilika.

Po tome se istaknuo Tammy Abraham, koji nije pogodio iz čak tri sjajne šanse. Osim njega, u izglednim situacijama nisu uspjeli zabiti ni Kante, Batshuayi, Mount i Jorginho.

Chelseaju nikako nije pomoglo ni što je Frank Lampard prije kraja prvog poluvremena morao napraviti dvije prisilne zamjene.

Zbog ozljeda su prerano izašli Emerson i Christensen. Zadnje, ali najvažnije, Chelseaju je, kao i svakoj mladoj ekipi presudila naivnost, neiskustvo. Oba gola domaćin je primio iz prekida.