Premier League

Liverpool kolo prije kraja na poziciji za Ligu prvaka

Liverpool je kolo prije kraja skočio na četvrto mjesto Premier lige i sam u zadnjem kolu odlučuje hoće li do Lige prvaka.
Sport / Nogomet | 20. 05. 2021. u 00:25 Bljesak.info

Liverpool nastavlja s odličnim rezultatima u završnici Premier lige, a u 37. kolu slavili su kod Burnleya 3:0.

Poveli su Redsi u 43. minuti preko Firmina, da bi na 2:0 prvijencem u Premier ligi povisio Phillips. Konačnih 3:0 postavio je Oxlade-Chamberlain.

Liverpool je tako kolo prije kraja skočio na četvrto mjesto Premier lige i sam u zadnjem kolu odlučuje hoće li do Lige prvaka.

Naime, imaju bod manje od Chelseaja, a bodovno su izjednačeni s Leicesterom, od kojeg imaju +4 bolju gol razliku.

U zadnjem kolu Liverpool će ugostiti Crystal Palace, Chelsea gostuje kod Aston Ville, a Leicesteru stiže Tottenham.

Veliki korak prema Europskoj ligi pobjedom 3:1 kod WBA napravio je West Ham. Pereira je zabio za 1:0 domaćina, da bi Souček, Ogbonna i Antonio donijeli preokret gostima.

Tottenham je kod kuće izgubio od Aston Ville 2:1 te si tako zakomplicirao borbu za Europu.

Za Spurse je dobro počelo jer su poveli sjajnim golom Bergwijna, da bi u 20. minuti gosti izjednačili autogolom Reguilona. Konačan rezultat postavio je Watkins već u 39. minuti.

Arsenal je u 37. kolu kao gost slavio kod Crystal Palacea 3:1.

Topnici su poveli nakon sjajne akcije koju je golom završio Pepe. Domaćin je izjednačio preko Bentekea u 62.

Taj rezultat stajao je na semaforu do prve minute sudačke nadoknade kada pogađa Martinelli, da bi pobjedu u 90. + 5 potvrdio Pepe.

West Ham je šesti sa 62 bodova, Tottenham i Everton dijeli sedmo mjesto s 59, dok deveti Arsenal ima 58.