Redsi

Liverpool godinu dana bez poraza u prvenstvu

Liverpool vodi na ljestvici sa 58 bodova, Leicester City ima 45, a Manchester City 44 boda.
Sport / Nogomet | 02. 01. 2020. u 23:00 Bljesak.info

Nogometaši Liverpoola i dalje jure prema prvom naslovu prvaka nakon 1990. godine, nakon što su u susretu 21. kola Premiershipa na Anfieldu pobijedili Sheffield United sa 2-0.

"Redsi" sada ponovo imaju 13 bodova više od Leicester Cityja, te 14 više od aktualnog prvaka Manchester Cityja. Osim velike bodovne prednosti momčad Jurgena Kloppa ima i utakmicu manje od svojih najbližih konkurenata.

Pobjedu oslabljenom Liverpoolu donijeli su Mohamed Salah golom u 4. minuti, te Sadio Mane pogotkom u 64. minuti. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio za domaćine zbog ozljede.

Zanimljivo, bila je to već šesta utakmica Liverpoola u posljednjih 17 dana, ujedno i slavljenička pobjeda, jer su "Redsi" proslavili godinu dana od posljednjeg ligaškog poraza.

Posljednji poraz u Premiershipu Liverpool je doživio 3. siječnja prošle godine od Manchester Cityja sa 1-2. Nakon toga je nanizao 37 utakmica bez poraza pri čemu je upisao 32 pobjede i pet neodlučenih ishoda.

Chelsea je četvrti sa 36 bodova, a TOP pet zatvara Manchester United sa 31 bodom.