Jedna riječ: Messi

Lionel Messi ima na listi još šest dužnika iz Lige prvaka

Na listi timova kojima Leo Messi nikad nije pogodio mrežu u Ligi prvaka sada su preostali Atlético Madrid, Benfica, Inter, Liverpool, Rubin Kazan i Udinese. Teoretski, u ovoj sezoni s liste može skinuti još jedino Liverpoola.
Sport / Nogomet | 20. 02. 2018. u 23:40 Bljesak.info

Sjajni Lionel Messi postigao je do sada ukupno 101 gol u Ligi prvaka (preciznije: 97 izravno u Ligi prvaka i 3 u Superkupu Europe), a igrao je protiv 37 različitih ekipa.

FC Chelsea, kojem je Argentinac večeras zabio izjednačujući zgoditak Barcelone za 1:1, bio je do danas jedan od rijetkih timova protiv kojih je Messi imao prazan list.

Do večerašnje utakmice s Chelseajem, Messi je u Ligi prvaka odigrao 10.272 minute, postižući po jedan zgoditak svakih 102 minute.

Mesijev omiljeni protivnik u elitnom razredu europskog nogometa do sada je bio londonski Arsenal, kojemu je u šest utakmica devet puta pogađao mrežu. Ipak, možda će mu kao protivnik najtrajnije ostati u sjećanju Bayer iz Leverkusena, kojemu je na jednoj utakmici dao pet golova (pobjeda Barcelone od 7:1 u ožujku 2012.). Protiv Bayera je inače odigrao tri utakmice i postigao ukupno sedam golova.

Messi je također često pogađao protiv AC Milana (osam puta u osam utakmica), Celticu je također ugođaj pokvario osam puta (iz šest utakmica), Ajaxu je dao šest golova u tri utakmice, Manchester Cityju šest iz šest, dok je mreže Bayerna, Spartaka iz Moskve, Panathinaikosa i PSG-a pogađao po četiri puta.