Trofej prvaka

Lille svladao PSG i osvojio francuski Superkup

Aktualni prvak Lille osvojio je i francuski Superkup. Lille je u Tel Avivu s mininalnih 1:0 pobijedio PSG, aktualnog osvajača Kupa Francuske.
Sport / Nogomet | 01. 08. 2021. u 22:33 Bljesak.info

Francuski nogometni prvak Lille osvojio je prvi trofej u novoj sezoni nakon što je u finalu "Trofeja prvaka" u Tel Avivu pobijedio PSG sa 1:0.

Trofej prvaka je francuska inačica Superkupa, okršaja prvaka i pobjednika Kupa.

Ove godine igran je u Tel Avivu pred 29.000 gledatelja, a slavio je prvak Lille sa 1:0. Pogodak odluke zabio je Portugalac Xeka u 45. minuti.

PSG, koji je u Tel Avivu nastupio kao pobjednik francuskog Kupa, igrao je bez svojih zvijezda Neymara, Kyliana Mbappea, Angela Di Marije, Sergia Ramosa i Marquinhosa, a nekoliko sati prije početka utakmice Mauricio Pochettino je ostao i bez Idrissua Gueyea koji je bio pozitivan na koronavirus.