Bundesliga

Leipzig poražen kod davljenika, Eintracht briljira, Vukovi svladali Apotekare

Sjajan meć meč je odigrao Eintracht koji je sa 1:5 demolirao Arminiju. Mainz je šokirao RB Leipzig i svladao ga s 3:2, dok je Wolfsburg svladao Apotekare iz Leverkusena 1:0.
Sport / Nogomet | 24. 01. 2021. u 00:10 Bljesak.info

U 18. kolu Bundeslige Wolfsburg je kao gost svladao Bayer Leverkusen rezultatom 1:0.

Jedini gol u 35. minuti postigao je Bote Baku ma asistenciju Švicarca Renata Steffena.

Mainz je šokirao RB Leipzig i svladao ga s 3:2.

Poveli su gosti golom Amerikanca Tylera Adamsa, nakon što je Marcel Sabitzer pucao izvana i pogodio gredu.

U 24. minuti izjednačio je Moussa Niakhate iz blizine, nakon što je prvi pokušaj glavom obranjen.

Gosti iz Leipziga vratili su se u vodstvo golom Marcela Halstenberga u 30. minuti. Angelinio je ubacio, lopta je na koncu došla do njemačkog reprezentativca, a on se odlično snašao i smjestio loptu u kut mreže Zentnera.

No Mainz se već u 35. minuti vraća u igru. Korner je izveden s lijeve strane, u skoku je najviši Stefan Bell koji spušta loptu Niakhateu, a ovaj iz blizine postiže svoj drugi gol na utakmici i izjednačuje na 2:2.

U 50. minuti Leandeo Barreiro na asistenciju Davida da Coste pogađa za 3:2 što je i krajnji rezultat susreta.

Sjajan meč odigrao je Eintracht koji je sa 1:5 demolirao Arminiju.

Povratnik iz Reala Luka Jović, postigao je svoj već treći pogodak za Eintracht, ovaj put za 5:1 u 75. minuti.

Čini se da Union Berlin lagano pada u formi, jer su u subotu upisali drugi poraz u nizu, ovaj put od Augsburga rezultatom 2:1.

S druge strane, Ermedin Demirović nastavio je sjajnu seriju u dresu Freiburga i  ponovo bio strijelac, ovaj put u trijumfu njegova tima rezultatom 2:1 protiv Stuttgarta.

U zadnjoj utakmici dana Werder iz Bremena pokazao je zube u Belinu, svladavši domaću Herthu s 4:1. Čini se da su odbrojani dani domaćeg trenera Brune Labbadije.