Šok za Modre

Legia u finišu utakmice izvukla remi na Maksimiru

Dinamo je dominirao veći dio utakmice, ali jedna neopreznost desetak minuta uoči kraja koštala ga je remija 1:1. Može se kazati da Modri na uzvrat u Varšavi putuju s velikim opterećenjem...
Sport / Nogomet | 04. 08. 2021. u 22:09 Bljesak.info

Hrvatski prvak Dinamo cijeli start sezone čekao je Brunu Petkovića i konačno ga je dočekao protiv Legije u uvodnoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka, ali Modri su uspjeli samo do remija 1:1.

Hrvatski reprezentativac bio je daleko najbolji igrač na terenu, cijelo prvo poluvrijeme mučio je Poljake da bi u 60. minuti sjajno glavom zabio svoj prvi gol ove sezone.

Ipak, za pobjedu to nije bilo dovoljno. Legijin rezervist Ernest Muci u 82. poništio je sjajnu partiju Petkovića i osigurao Legiji odličan rezultat pred uzvrat sljedeći utorak u Varšavi.

Bez obzira na ishod dvostrukog ogleda protiv Legije, Dinamo je već osigurao "europsku jesen". Upitno je samo u kojem će to natjecanju biti. Konferencijskoj ligi, Europskoj ligi ili Ligi prvaka.

Naime, u slučaju pobjede protiv poljskog sastava, "Modrima" bi na putu do Lige prvaka ostala još jedna prepreka, play-off protiv Crvene zvezde ili Šerifa. Trijumf u play-offu donosi "Champions league", a poraz Europsku ligu.

U slučaju poraza od Legije, zaigrali bi u play-offu Europske lige. Pobjeda u toj rundi znači plasman u Europsku ligu, a poraz u play-offu Europske lige, pak, jamči mjesto u skupini Konferencijske lige.

Rezultati uvodnih utakmica 3. pretkola Lige prvaka

Spartak Moskva - Benfica 0-2 (Rafa Silva 51, Gilberto 74)
Dinamo - Legia Varšava 1-1 (Petković 60 / Muci 82)
Ferencvaroš - Slavia Prag 2-0 (Kacharaba 44-ag, Kharatin 50-11m)

Igrano u utorak:

Malmo - Glasgow Rangers 2-1 (Soren Rieks 47, Veljko Birmančević 49/ Steven Davis 90+5)
Sparta Prag - Monaco 0-2 (Aurelien Tchouameni 37, Kevin Volland 59)
CFR Cluj - Young Boys 1-1 (Cristian Manea 4/ Vincent Sierro 90+3)
Genk - Šahtar Doneck 1-2 (Paul Onuachu 39/ Mateus Tetê 63-PEN, Alan Patrick 81)
PSV - Midtjylland 3-0 (Noni Madueke 19, Mario Götze 29, Cody Gakpo 32)
Crvena zvezda - Šerif 1-1 (Lois Diony 45+1/ Frank Castaneda 33)
Olympiakos - Ludogorec 1-1 (Aguibou Camara 87/ Kiril Despodov 50)