Coppa Italia

Lazio osvojio sedmi naslov pobjednika kupa Italije

Rimljani su poveli pogotkom glavom Srbina Sergeja Milinković-Savića u 82. minuti i to samo tri minute nakon što je ušao u igru s klupe. U 90. minuti je Argentinac Correa iz solo-protora postavio konačnih 2-0.
Sport / Nogomet | 16. 05. 2019. u 07:47 Bljesak.info

Nogometaši Lazija osvojili su ovogodišnje izdanje Coppa Italia nakon što su u finalu u Rimu savladali Atalantu 2:0.

Laziju je to sedmi naslov u kupu, prvi nakon 2013. godine.

Momčad iz Bergama je jedini put osvojila kup 1963. godine, a prije 23 godine su također izgubili u finalu.

Lulić je za Lazio odigrao svih 90 minuta, dok je Badelj ostao na klupi. U redovima Atalante od 85. minute zaigrao je Pašalić.

Tragičar Josip Iličić

Josip Iličić, neopjevani junak talijanskog nogometa, stvarno nema sreće.

Odlični 31-godišnji ofenzivni veznjak Atalante i reprezentacije Slovenije sinoć je s trećim klubom izgubio i treće finale talijanskog Kupa.

Nakon što je 2011. ostao bez trofeja porazom u odlučujućoj utakmici s Palermom, a tri godine kasnije izgubio finale Coppe s Fiorentinom, sada mu se to dogodilo i s Atalantom.

Tako je Iličić i dalje bez trofeja u Italiji.

Vrlo dobar, ali podcijenjen

Iličić je inače već devet godina jedan od najpodcjenjenijih igrača Serie A.

O njemu se nikada ne govori prilikom izbora najboljih igrača talijanske lige, a iako od samog dolaska u tu zemlju igra sjajno i u svim klubovima (Palermu, Fiorentini i Atalanti), bio je i jest ključni igrač.

Od 2010. do danas za te momčadi postigao je 89 golova, a 56 ih je namjestio.

Iličić je rođen u Prijedoru krajem siječnja 1989. godine. Njegov otac, inače Hrvat, ubijen je kada je Josip imao godinu dana. To je bio dovoljan znak da obitelj napusti Prijedor. Majka Ana odlučila je s dvojicom sinova, Josipom i Igorom otići u Sloveniju.