Počelo je

Krenula Bundesliga: Borussia M. i Bayern podijelili bodove

Bio je to debi novog Bayernovog trenera Juliana Nagelsmanna u službenim utakmicama koji neće posebno pamtiti, iako je njegova momčad uputila čak 20 udaraca, od toga 10 unutar okvira vrata, ali samo je jedan završio u mreži.
Sport / Nogomet | 14. 08. 2021. u 08:50 Bljesak.info

Utakmicom domaće Borussije i aktualnog deveterostrukog njemačkog prvaka Bayerna, u petak je u Moenchengladbachu započela još jedna sezona Bundeslige, a dvoboj je završio bez pobjednika 1-1 (1-1).

Domaća momčad je povela u 10. minuti, a strijelac je bio francuski napadač Alassane Plea. U 42. minuti je izjednačio najbolji strijelac Bayerna Robert Lewandowski, koji je prošle godine postigao čak 41 pogodak u njemačkom prvenstvu.

Bayernu je to bilo dovoljno samo za bod na startu sezone u kojoj će pokušati po deseti put zaredom osvojiti Bundesligu.

U preostalim utakmicama prvog kola sastaju se: Arminia - Freiburg, Augsburg - Hoffenheim, Stuttgart - Gruether Fuerth, Union Berlin - Bayer Leverkusen, Wolfsburg - Bochum (sve u subotu od 15.30 sati), Borussia Dortmund - Eintracht (18.30), Mainz - RB Leipzig (nedjelja, 15.30), Koeln - Hertha (nedjelja, 17.30).