Odveo Hoffenheim u Europsku ligu

Kramarić s četiri pogotka srušio Borussiju u Dortmundu

Hrvatski napadač sva četiri gola postigao je na drugačiji način, a najljepši je bio prvi, kada je u 8. minuti na povratnu loptu s 20-ak metara pogodio lijevi kut pokraj nemoćnog vratara Bürkija.
Sport / Nogomet | 27. 06. 2020. u 19:01 Bljesak.info

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić postigao je sva četiri pogotka u 4:0 (2:0) pobjedi nogometaša Hoffenheima ostvarenoj u posljednjem kolu Bundeslige na gostovanju kod Borussije Dortmund, kojom su se plasirali u Europsku ligu.

Hrvatski napadač sva četiri gola postigao je na drugačiji način, a najljepši je bio prvi, kada je u 8. minuti na povratnu loptu s 20-ak metara pogodio lijevi kut pokraj nemoćnog vratara Bürkija. U 30. minuti 'Krama' se našao na pravom mjestu i skrenuo u mrežu udarac Skova za 2:0, što je bio rezultat na poluvremenu.

U 48. minuti, kad je Borussia krenula po pogodak, Kramarić je iskoristio otvoreni prostor u jednom kontranapadu, došao do kaznenog prostora u kojem se lažnjakom oslobodio čuvara i po treći put svladao nemoćnog švicarskog vratara Bürkija. Konačnih 4:0 Kramarić je postavio iz kaznenog udarca u 50. minuti. Bürki je 'pročitao' njegov udarac, ali mu je lopta izmigoljila i ušla u mrežu. Hoffenheimu je ta pobjeda donijela plasman u Europsku ligu, a Borussiji poraz nije ništa značio, jer je momčad iz Dortmunda već prije osigurala drugo mjesto sa 69 bodova i plasman u Ligu prvaka.

To isto su ostvarili i RB Leipzig te Borussia Mönchengladbach, koji su pobjedama zadržali prednost u odnosu na Bayer Leverkusen. RB Leipzig je slavio 2:1 u Augsburgu, Borussia Mönchengladbach je kao domaćin svladala Herthu 2:1, a Bayer je s 1:0 svladao Mainz pa je razmak između tih momčadi ostao isti. Momčad iz Leverkusena igrat će u Europskoj ligi.

Kvalifikacije za Europsku ligu namijenjene su Wolfsburgu koji je sa 0:4 poražen kao domaćin od prvaka Bayerna. Bavarci su tako stigli do točno 100 pogodaka u ovoj sezoni Bundeslige, a za njihovu 26. ovosezonsku pobjedu strijelci su bili Coman (4), Cuisance (37), Lewandowski (72/11m) i Müeller (79).

Za domaće su u početnom sastavu bili Marin Pongračić i Josip Brekalo. Pongračić je odigrao cijelu utakmicu, a Brekalo je zamijenjen u 61. minuti. Samo minutu poslije za Bayern je u igru ušao Ivan Perišić zamijenivši Comana. Nakon ubačaja hrvatskog reprezentativca u 79. minuti, lopta je stigla do Thomasa Müllera koji je postigao pogodak za konačnih 4:0.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Werder koji je u Bremenu svladao Köln sa 6:1. Werderu je pobjeda bila nužna za dodatnu mogućnost zadržavanja u Bundesligi, uz uvjet da Fortuna ne pobijedi Union u Berlinu, što se i dogodilo, jer je domaća momčad slavila sa 2:0. Tako će Werder zaigrati u doigravanju za ostanak u Bundesligi, a uz Paderborn će prvoligaško društvo napustiti Fortuna Düsseldorf, prenosi HRT.

Bundesliga - posljednje, 34. kolo:

Augsburg - RB Leipzig     1-2 (Vargas 72 / Werner 28, 82)

Bayer - Mainz             1-0 (Volland 2)

Borussia M. - Hertha      2-1 (Hofmann 7, Embolo 78 / Ibišević 90+1)

Borussia D. - Hoffenheim  0-4 (Kramarić 8, 30, 48, 50-11m)

Eintracht - Paderborn     3-2 (Rode 9, An. Silva 33, Dost 52 / Drager 55, Michel 75)

Freiburg - Schalke        4-0 (Waldschmidt 20, 57, Schmid 38, Holer 46)

Union B. - Fortuna        3-0 (Ujah 26, Gentner 54, )

Werder - Koeln            6-1 (Osako 22, 58, Rashica 27, Fullkrug 29, Kaassen 55, Sargent 68 / Drexler 62)

Wolfsburg - Bayern        0-4 (Coman 4, Cuisance 37, Lewandowski 72-11m, Mueller 79)