Bundesliga

Kramarić opet strijelac

Kramarić je još dvaput bio blizu da se upiše u strijelce, njegov pokušaj glavom u 19. minuti bio je trunku neprecizan, a u 79. minuti uspio je intervenirati vratar domaćina.
Sport / Nogomet | 26. 10. 2019. u 19:09 Bljesak.info

Hrvatski napadač Andrej Kramarić, koji je u prošlom kolu u prvom nastupu nakon četiri mjeseca pauze bio strijelac za Hoffenheim u pobjedi protiv Schalkea, u subotu je u 9. kolu Bundeslige zatresao mrežu na gostovanju kod Herthe.

Hoffenheim je nakon prvog poluvremena vodio 2-0 golovima Locadije (33) i Kramarića (38), koji je pogodio glavom nakon kornera. Hertha, koju vodi hrvatski trener Ante Čović, uspjela je izjednačiti preko Dodija Lukebakija (55) i Salomona Kaloua (69). No, Hoffenheim ipak dolazi do treće uzastopne pobjede, Benjamin Hübner u 79. minuti zabija za konačnih 3-2.

Nakon kikseva u prošle dva kola, poraza od Hoffenheima i remija s Augsburgom, nogometaši Bayerna su uspjeli dobiti novaka u ligi Union Berlin s 2-1 golovima Pavarda (13) i Lewandowskog (53), ali gosti nisu iskoristili penal. Ivan Perišić bio je u početnoj postavi Bayerna i igrao je do 76. minute, te je skrivio penal, koji su gosti u 58. minuti prokockali jer je udarac Sebastiana Anderssona obranio Manuel Neuer, prenosi Hina.

Lewandowski je ove sezone u domaćem prvenstvu, kupu i Ligi prvaka zabio u svakoj utakmici u kojoj je igrao, u 14 susreta postigao je 19 golova.

Nakon jadne partije i poraza od Intera u Ligi prvaka, u ruhrskom derbiju nogometaši Borussije Dortmund su u Gelsenkirchenu protiv Schalkea odigrali 0-0. No, ugodno iznenađenje su igrači Freiburga, koji su se pobjedom 2-1 protiv favoriziranog Leipziga probili na drugo mjesto Bundeslige.