Gol iz zaleđa

Klopp dobio po džepu zbog kritike sudaca

FA je u obrazloženju kazne naveo da je Klopp ugrozio integritet suca i upućivao na njegovu pristranost.
Sport / Nogomet | 22. 02. 2019. u 11:56 Anadolija

Nogometni savez Engleske kaznio je Jurgena Kloppa, menadžera Liverpoola s 45.000 funti (oko 52.000 eura), jer je početkom ovog mjeseca kritizirao suđenje Kevina Frienda na utakmici Premier lige protiv West Hama.

Klopp je poslije susreta izjavio da je sudac Friend, nakon što je priznao Liverpoolov gol iz zaleđa, imao neujednačen kriterij uglavnom na štetu njegovog tima. Utakmica, koja je igrana 4. veljače, završena je rezultatom 1:1.

''Čuo sam da je naš gol postignut iz zaleđa. Prilično sam siguran da je sudac to znao u drugom poluvremenu. U situacijama 50-50 ili 60-40 to je uvijek bio slobodan udarac za protivnički tim. Zbog toga nam je bilo teško i dosta nam je otežalo posao'', kazao je Klopp nakon ogleda s ''čekićarima''.

Sadio Mane je bio asistent za gol Jamesa Milnera iz zaleđa, kojim je Liverpool u 22. minuti poveo 1:0. Bod West Hamu donio je Michail Antonio pogotkom u 28. minuti.