Uzvrat

Klis završio povijesni nastup u Kupu, Borac lako do finala

I u drugoj utakmici polufinala Kupa BiH Borac je svladao Klis i tako izborio finale Kupa Bosne i Hercegovine.
Sport / Nogomet | 21. 04. 2021. u 16:47 S.B. | Bljesak.info

Banjalučki Borac prvi je finalist Kupa Bosne i Hercegovine. Banjalučani su posao riješili već u prvoj utakmici (4:1), a u srijedu su u Mostaru potvrdili prolaz pobjedom 2:1 nad Klisom iz Buturović Polja.

Klis je tako na Veležovom stadionu "Rođeni" završio svoj povijesni nastup u Kupu BiH gdje je došao čak do polufinala. Preko Borca nije mogao, iako je premijerligašu u obje utakmice zabio gol.

Borac nije ništa htio prepustiti slučaju, pa je trener Maksimović počeo s nekoliko važnih prvotimaca. Upravo je jedan od njih, Goran Zakarić, asistirao Grku Panagiotisu Moraitisu za vodstvo Borca u 12. minuti.

Klis je izjednačio samo dvije minute poslije preko Muamera Vile, no do poluvremena je Borac opet poveo preko Gorana Zakarića u sudačkoj nadoknadi te je tako ostatak utakmice bio samo rutinski posao za goste.