Radniku bod u Mostaru

Kiks Zrinjskog na startu Lige za prvaka

Aktualni prvak kiksom je otvorio Ligu za prvaka te nije uspio doći do punog plijena protiv momčadi iz Bijeljine.
Sport / Nogomet | 10. 03. 2018. u 16:55 Bljesak.info

Nogometaši Zrinjskog odigrali su neodlučeno (1:1) protiv Radnika u 1. kolu Lige za prvaka BiH igranom na stadionu ''Pod Bijelim brijegom'' u Mostaru.

Aktualni prvak kiksom je otvorio Ligu za prvaka te nije uspio doći do punog plijena protiv momčadi iz Bijeljine. ''Plemići'' su tako otvorili priliku Željezničaru da pobjedom nad Krupom izbije na prvo mjesto ljestvice.

Radnik je poveo već u 9. minuti kada se Velibor Đurić sjajno oslobodio Čirjaka i s nekih 17 metara pogodio za 0:1.

Zrinjski nije puno pokazao u nastavku dok se Radnik odlično držao. U 29. minuti velika šansa za domaće - Čirajk je ubacio, a Bilbija sa šest metara promašuje glavom čisti zicer. Samo dvije minute kasnije igrači Blaža Sliškovića imali su kontru, ali su je upropastili lošim dodavanjem, a Jović je na kraju očajno pucao.

U 37. minuti Bilbije postiže pogodak nakon kornera, no sudac ga poništava zbog prekršaja u napadu te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:1.

U nastavku su Mostarci dominirali te su u 54. minuti preko Miloša Filipovića došli do izjednačujućeg pogotka.

Pokušavao je Zrinjski svim silama doći do drugog pogotka, no nisu uspjeli, čak niti glumom izvući jedanaesterac zbog čega je ''požutio'' Stojkić.

U 87. minuti Pirić fantastičnim obranama spašava Zrinjski, ''skinuo'' je zicere Peci i Srećkoviću te je rezultat ostao 1:1.