Dinamo - Hajduk 0:0

Kalinić u posljednjim sekundama spasio Hajduk na Maksimiru

Sport / Nogomet | 02. 10. 2016. u 16:58 S.K.

U susretu 11. kola Prve HNL, najvećem derbiju hrvatskog nogometa, Dinamo i Hajduk su na Maksimiru odigrali bez golova, 0:0.

Nije bilo golova, ali daleko od toga da je to bila dosadna, nesadržajna utakmica.

U prvom poluvremenu Zagrepčani su dominirali, a Splićane je u par navrata spašavao vratar Lovre Kalinić, kao i greda. Hajduku je u tom periodu igre poništen gol Ohandze - zbog diskutabilnog zaleđa.

U nastavku, izjednačenija utakmica u kojoj je Hajduk došao do daha i u par navrata vrlo, vrlo ozbiljno zaprijetio, a domaći su opet pogodili - okvir gola.

Dinamo je mogao do pobjede bukvalno u posljednjim sekundama susreta, no Kalinić je sjajnom intervencijom osujetio udarac Henriqueza iz blizine.

Remiju se najviše obradovala vodeća Rijeka, koja je sada na šest bodova ispred Zagrepčana, osam ispred Splićana.