Stara dama i dalje prva

Juventus preokrenuo protiv Atalante

Juve je ovom pobjedom produžio niz bez poraza od momčadi iz Bergama na čak 30 utakmica, te potvrdio prvo mjesto na ljestvici sa 35 bodova, četiri više od Intera kojeg večeras očekuje gostovanje kod Torina.
Sport / Nogomet | 23. 11. 2019. u 18:18 Bljesak.info / H

U prvom susretu 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Bergamu pobijedio Atalantu sa 3-1 zadržavši prvu poziciju na ljestvici.

Torinska "Stara dama" je protiv idućeg suparnika zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka gubila 0-1, no u posljednjih 15 minuta je okrenula rezultat s tri gola.

Atalanta je u 16. minuti imala sjajnu priliku za vodstvo, no Mussa Barrow nije uspio realizirati jedanaesterac, pogodio je vratnicu. Devet minuta kasnije opasno je zaprijetio i Mario Pašalić, no Wojciech Szczesny je sjajno reagirao.

Domaćin je ipak poveo u 56. minuti golom Robina Gosensa na ubačaj Muse Barrowa.

Juve je izjednačio u 74. minuti golom Gonzala Higuain kojem je pomogao Rafael Toloi od čije se noge lopta odbila i promijenila smjer. Higuain je u 82. minuti okrenuo rezultat, a u sudačkoj nadoknadi je pobjedu Juventusa potvrdio još jedan Argentinac Pablo Dybala na Higuainovu asistenciju.

Atalanta je na šestom mjestu sa 22 boda.