Seria A

Juventus pobjedom u Firenci preuzeo vrh

Sport / Nogomet | 10. 02. 2018. u 09:20 Bljesak.info

Nogometaši Juventusa izbili su na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva nakon 2-0 (0-0) pobjede na gostovanju kod Fiorentine u prvoj utakmici 24. kola Serie A.

Prvi pogodak za ''Zebre'' postigao je bivši igrač Fiorentine Federico Bernardeschi koji je u 56. minuti precizno izveo slobodan udarac sa samog ruba kaznenog prostora nakon što ga je na tom mjestu srušio hrvatski reprezentativac Milan Badelj. Konačni rezultat postavio je Gonzalo Higuain u 86. minuti iz brzog protunapada.

Inače, sredinom prvog poluvremena dosuđen je kazneni udarac za Fiorentinu nakon što je Chiellini igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali su suci nakon višeminutnog pregledavanja snimke ustanovili kako je tom igranju rukom prethodio prekršaj Simeonea na Alexu Sandru, javlja Hina.

Badelj je odigrao čitavu utakmicu za Fiorentinu kao i Mario Mandžukić za Juventus.

Juventus sada ima 62 boda, dva više uz utakmicu više od drugog Napolija koji će u subotu ugostiti trećeplasirani Lazio. Fiorentina je u sredini ljestvice, 11. sa 31 bodom.