Juniori BiH svladali Gruziju u prvom meču kvalifikacija

Strijelac jedinog gola bio je Jusuf Gazibegović u 87. minuti.
Sport / Nogomet | 08. 11. 2017. u 17:23 Fena

/ Bljesak.info

Juniorska (U-19) nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine počela je kvalifikacije za europsko prvenstvo pobjedom protiv selekcije Gruzije rezultatom 1:0.

Utakmica je odigrana u Etno selu Stanišić u Biljeljini, a BiH je od 16. minuta igrala s igračem manje nakon što je Anel Šabanadžović dobio drugi žuti karton.

Brojčanu nadomoć Gruzija nije uspjela iskoristiti, a odnos snaga na terenu se izjednačio u 67. minutu nakon što je Giorgi Kutsia zbog oštrog starta dobio direktan crveni karton.

BiH dolazi do vrijedne pobjede pred sami kraj meča, kada je u 87. minutu gol za domaću selekciju postigao Gazibegović.

Pored BiH i Gruzije u grupi 11 kvalifikacija nastupaju selekcije Francuske i Andore, a međusobni susret tih reprezentacija završen je visokom pobjedom Francuza od 7:0.

U elitnu rundu kvalifikacija plasirat će se najbolje dvije reprezentacije iz svake grupe.

Naredni kvalifikacijskimeč selekcija BiH će igrati 11. studenog protiv Francuske, a utakmica trećeg kola protiv Andore na rasporedu je 14 studenog.