Europska liga

Joao Felix za povijest: Najmlađi igrač Europske lige koji je zabio hat-trick

Junak Benfice bio je Joao Felix, koji je mrežu gostiju tresao u 21., 43. i 54. minuti. Postao je tako najmlađi igrač u povijesti Europske lige koji je zabio hat-trick.
Sport / Nogomet | 12. 04. 2019. u 09:47 Bljesak.info

U prvim utakmicama četvrtfinala Europske lige najviše golove gledatelji su vidjeli na stadionu Luz gdje je Benfica s 4:2 bila bolja od Eintrachta.

Junak domaćina bio je Joao Felix, koji je mrežu gostiju tresao u 21., 43. i 54. minuti. Postao je tako najmlađi igrač u povijesti Europske lige koji je zabio hat-trick.

Gosti su inače od 20. minute igrali s igračem manje jer je crveni karton dobio N'Dicka koji je pritom skrivio i penal.
Eintracht je s igračem manje u 40. minuti uspio izjednačiti preko Jovića koji je zabio na asistenciju Rebića.

Za Benficu je još zabio Dias u 50. minuti, dok je konačnih 4:2 postavio Paciencia u 72. minuti.

U derbiju večeri Arsenal je s 2:0 pobijedio Napoli. Ramsey je u 15. zabio za 1:0, a u 25. je vlastitu mrežu pogodio Koulibaly.

U španjolskom derbiju Valencia je s 3:1 slavila kod Villarrealla. Guedes je u 6. minuti pospremio odbijanac nakon što je Pareju penal skinuo Fernandez, da bi žuta podmornica izjednačila golom Cazorle iz penala u 36. minuti. Tih 1:1 stajalo je sve od 91. minute, a onda su Wass i Guedes osigurali šišmišima lijepu prednost.

Chelsea je u Pragu protiv bio bolji od Slavije 1:0, a gol odluke zabio je Alonso u 86. minuti.