europska liga

Jedvaj asistirao za pobjedu Bayera, Valencia razmontirala Rapid

Sport / Nogomet | 18. 02. 2016. u 22:11 S. M.

U prvom susretu 16-ine finala Europske lige Bayer Leverkusen je u Lisabonu pobijedio Sporting 1:0, a za pogodak 'apotekara' asistirao je hrvatski nogometaš Tin Jedvaj.

Bivši branič zagrebačkog Dinama u 26. minuti sjajno je ubacio s desne strane, a Karim Bellarabi je odličnim udarcem svladao Ruia Patricia. Vodeća momčad portugalskog prvenstva je od 74. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Ruben Semedo.

Šahtar je u Lvivu odigrao 0:0 protiv Schalkea, a golova nije bilo niti u susretu između Augsburg i Liverpoola.

Valencia je 'razbila' bečki Rapid 6:0, a 'Šišmiši' su već nakon prvog poluvremena vodili 5:0. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac i trostruki asistent Santi Mina, a golove su zabili i Parejo (10), Negredo (29), Andre Gomes (35) i Rodrigo (89).

Galatasaray i Lazio su odigrali 1:1. Turci su poveli u 12. minuti golom Sabri Sariooglua, a izjednačio je Sergej Milinković-Savić u 21. minuti.

Marseille je kod kuće izgubio od Athletic Bilbaoa, a pogodak odluke zabio je Aritz Aduriz u 54. minuti i to na spektakularan način.

Braga je na gostovanju dobila Sion 2:1, dok je praška Sparta pobijedila Krasnodar 1:0.