Povijesni uspjeh

Jedan od najstarijih klubova u Italiji prvi put izborio plasman u Serie A

Usprkos domaćem porazu 0:1 od Frosinonea u uzvratnom susretu finala doigravanja za plasman u Serie A, Spezia je izborila plasman u društvo najboljih zahvaljujući pobjedi 1:0 iz prvog dvoboja prije četiri dana.
Sport / Nogomet | 21. 08. 2020. u 14:02 Bljesak.info

Nogometaši Spezije prvi su put u 114-godišnjoj klupskoj povijesti izborili nastup u prvoj talijanskoj Serie A ligi.

Iako je ukupni rezultat nakon 180 minuta bio 1:1, Spezia je ukupni pobjednik jer je bila bolje plasirana nakon ligaškog dijela.

Nakon odigranih 38 kola Spezia je bila treća sa 61 bodom, dok je Frosinone u doigravanje ušao s osme pozicije s 54 boda, piše Hina.

Nadu Frosinoneu kako će se vratiti u Serie A, u kojoj je igrao u sezoni 2018./2019., dao je Rohen golom u 61. minuti, no do kraja utakmice gosti iz okolice Rima nisu uspjeli još jednom zatresti mrežu domaćina.

Još su ranije plasman u Serie A izborili Benevento i Crotone, dok su iz prve lige ispali SPAL, Brescia i Lecce.