Kvalifikacije za SP

Japan utrpao 14 golova Mongoliji

Japan sada, nakon pet odigranih utakmica, u svojoj skupini drži prvo mjesto sa stopostotnim učinkom i premoćnom gol razlikom 27-0, a treća i posljednja faza kvalifikacija, koja dolazi uskoro, ne bi trebala biti problem za Plave samuraje.
Sport / Nogomet | 30. 03. 2021. u 20:26 Bljesak.info

Postoje tijesni porazi i oni bolni, a ne možemo ni zamisliti koliko je ovaj zapekao…

Mongolija je danas na domaćem terenu ugostila Japan, trenutno vjerojatno najjaču azijsku reprezentaciju, u sklopu kvalifikacija za Svjetsko nogometno prvenstvo u Kataru, a siroti izabranici Rastislava Božika napustili su teren s 14 pogodaka u svojoj mreži. Pritom, pretpostavljate, nisu zabili nijedan…

Bila je to paljba iz svih rodova oružja; domaćini su izdržali do 13. minute kada je prvijenac zabio Takumi Minamino, a tada je japanska škvadra krenula ravno u napad i nije se zaustavila do posljednjeg sučeva zvižduka.

Do kraja prvog dijela još su zabijali Yuya Osako, Daichi Kamada i Hidemasa Morita, a rezultat 5-0 na poluvremenu autogolom je postavio Khash-Erdene Tuya u 39. minuti.

Japanci su tako zabili pet zgoditaka u prvom dijelu seniorske reprezentativne utakmice prvi put od 2000. godine i slavlja nad Uzbekistanom (8-1) na Azijskom kupu, a rezultat iz prvih 45 minuta bio je tek zagrijavanje.

U 55. minuti golijadu je nastavio Osako, a zatim su se na njega nadovezali Sho Inagaki te dvaput Junya Ito i Kyogo Furuhashi. Vodstvo 11-0 nije bilo dovoljno gostima pa su samo u sudačkoj nadoknadi još dodali tri gola i postavili konačni skor; ponovno su zabijali Osako i Inagaki, a jedan pogodak je utrpao i Partizanov ofenzivac Takuma Asano.

Iako se tako čini, ovo nije najveći Japanov trijumf u povijesti: rekord je još uvijek razbijanje Filipina iz davne 1967. godine. Završilo je tada 15-0, a Mongoli mogu biti sretni što nisu još gore nastradali pošto su gosti uputili čak 34 udarca prema njihovim vratima te ukupno 25 u okvir.