Serie A

Iznenađujući poraz Rome od Torina na domaćem terenu

Edin Džeko odigrao je cijeli susret za Vučicu, a od 73. minute zaigrao je i Nikola Kalinić.
Sport / Nogomet | 06. 01. 2020. u 10:50 Bljesak.info

U susretu 18. kola talijanskog nogometnog prvenstva Torino je u Rimu iznenadio Romu pobijedivši sa 2-0.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Andrea Belotti, koji je prvi gol zabio u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a potom u 86. iz kaznenog udarca potvrdio pobjedu gostiju.

U ranije odigranom susretu Verona, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, je na gostovanju pobijedila SPAL sa 2-0, upisavši prvu pobjedu u zadnja četiri kola.

Golove za Veronu zabili su Giampaolo Pazzini (14) i Mariusz Stepinski (85).

Domaćin je od 39. minute igrao s igračem manje nakon što je zbog oštrog prekršaja isključen Nenad Tomović.

Važne bodove u borbi za prvoligaški spas osvojila je Genoa pobijedivši Sassuolo sa 2-1. Golove za tek treću pobjedu Genoe ove sezone zabili su Domenico Criscito (29-11m) i Goran Pandev (86), dok je gol za goste zabio Pedro Obiang (33).

Trener Rome se obrušio na svoje napadače

Trener Rome Paulo Fonseca oštro je kritizirao svoje igrače nakon šokantnog poraza od Torina. Fonseca je bio posebno razočaran napadom svoje ekipe.

Edin Džeko i njegovi suigrači su u potpunosti zaustavljeni, te iako su uputili 31 udarac, nisu uspjeli matirati Salvatorea Sirigua.

Edin Džeko je pet puta šutirao na ovom meču, a samo jedan šut je išao u okvir gola kojeg je Sirigu odbranio.

"Mogli smo igrati još 90 minuta i opet ne bismo postigli pogodak. Nije bilo do pristupa igri, šutirali smo 31 put, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Nismo igrali dobro, ali smo napravili mnogo šansi i promašili smo ih", rekao je Fonseca u izjavi za DAZN.