Serie A

Interu pobjeda u Napulju nakon više od 22 godine

Iznimno zanimljivo 18. kolo talijanske Serie A donio je veliki derbi između Napolija i Intera, a uspješnija je bila Conteova momčad.
Sport / Nogomet | 07. 01. 2020. u 08:33 Bljesak.info

Zadnji put je milanski Inter slavio u Napulju u listopadu 1997. godine, barem što se tiče prvenstvenih ogleda. Inter je tako prekinuo negativan rekord pobjedom od 3:1.

Mrežu domaćina prvi je načeo belgijski napadač Romelu Lukaku nakon sjajnog solo prodora u 14. minuti.

Dvadeset minuta kasnije ponovno je Lukaku u glavnoj ulozi na asistenciju Marcela Brozovića. U 39. minuti domaćini smanjuju na 1:2 preko Artema Milika nadajući se kako još nešto mogu napraviti.

Konačnih 1:3 postavio je Lautaro Martinez u 62. minuti.

Ovom pobjedom Conteova momčad ponovno je na vrhu ljestvice s istim brojem bodova kao i Juventus (45) koji je nešto ranije slavio protiv Cagliarija uz hat-trick Cristiana Ronalda.

Momčad Gennara Gattusa je trenutno osma u Serie A sa po šest pobjeda, te isto toliko remija i poraza.