Serie A

Inter teško protiv Genoe, Sampdorija srušila Milan

Sport / Nogomet | 24. 09. 2017. u 16:01 Z.D.

U susretu šestog kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je teškom mukom pobijedio Genou 1-0, dok je u drugom genovsko-milanskom okršaju Sampdorija pobijedila Milan 2-0.

Pobjedu Interu donio je Danilo D'Ambrosio golom u 88. minuti, prenosi Hina.

Inter je dominirao veći dio utakmice, ali nikako nije uspio probiti raspoloženog Mattiju Perina. U prvom poluvremenu domaćin je najbliže pogotku bio u 45. minuti kada je Marcelo Brozović pogodio vratnicu. Ipak, obrana Genoe je kapitulirala u 88. minuti kada je D'Ambrosio zabio nakon ubačaja iz kornera.

Gosti su u samoj završnici ostali bez dvojice isključenih igrača. U 90. minuti je isključen Stephane Omeonga, a u drugoj minuti sudačke nadoknade i Adel Taarabt.

U drugom genovsko-milanskom okršaju Sampdorija je pobijedila Milan 2-0. Golove za Sampdoriju zabili su Duvan Zapata (72) i Ricardo Alvarez u sudačkoj nadoknadi.

Lazio je na gostovanju pobijedio Veronu 3-0 golovima Cire Immobilea (24-11m, 40) i Adama Marušića (60).

Na ljestvici vode Napoli i Juventus sa po 18 bodova, dok je Inter treći sa 16 bodova.

REZULTATI:

Cagliari - Chievo 0-2 (Inglese 53, Stepinski 90+3)
Crotone - Benevento 2-0 (Mandragora 43, Rohden 58)
Verona - Lazio 0-3 (Immobile 24-11m, 40, Marusic 60
Inter - Genoa 1-0 (D'Ambrosio 87)
Sampdoria - Milan 2-0 (Zapata 72, Alvarez 90+1)

U subotu:
Juventus - Torino 4-0 (Dybala 16,90+1, Pjanić 40, Sandro 57)
SPAL - napoli 2-3 (Schiattarella 13, Viviani 77 / Insigne 14, Callejon 71, Ghoulam 83)
Roma - Udinese 3-1 (Džeko 12, El Shaarawy 30, 45 / Larsen 90)