Kopljanici

Impresivan niz se nastavlja: Ajax s 5:0 pregazio Fortunu

Strijelci su za peto ovosezonsko slavlje Ajaxa bili Berghuis u 11., Mazraoui u 27., Tadić u 38., Kudus u 72. i Tagliafico u 77. minuti.
Sport / Nogomet | 21. 09. 2021. u 22:32 Bljesak.info

Impresivna serija nogometaša Ajaxa se nastavila i u utakmici 6. kola nizozemske Eredivisie.

Ajax je na gostovanju u Sittardu pobijedio Fortunu 5:0 čime je klub iz Amsterdama upisao petu prvenstvenu pobjedu ove sezone (uz jedan remi).

Inače, igrači Ajaxa su u posljednjih pet utakmica (četiri prvenstvene i jedna u Ligi prvaka) postigli ukupno – 26 pogodaka, odnosno, 5.2 gola po utakmici.

U prvenstvu su Kopljanici pobjeđivali Vitesse 5:0, Zwolle 2:0, Cambuur 9:0 i sada Fortunu 5:0, dok je u Ligi prvaka u Lisabonu nadigran Sporting s 5:1, što je Ajaxu jedini primljeni gol u posljednje 453 minute.

U domaćem prvenstvu Ajax ima razliku pogodaka 27:1.