UEFA Liga prvaka

Iako je Leipzig dominirao, PSG na koncu slavio

PSG je u 4. kolu Lige prvaka pobijedio RB Leipzig 1:0 Neymarovim golom iz penala. U istoj skupini Manchester United je na Old Traffordu pobijedio Basaksehir rezultatom 4:1, uzvrativši za nedavni poraz u Istanbulu.
Sport / Nogomet | 24. 11. 2020. u 22:59 Bljesak.info

PSG je na Parku prinčeva pobijedio RB Leipzig rezultatom 1:0 te tako Bikovima uzvratio za poraz u prošlom kolu.

Strijelac jedinog gola bio je Neymar iz kaznenog udarca u 11. minuti.

Nakon vodstva Parižani su pokazali skromniji nogomet od Leipziga, ali se rezultat do kraja više nije mijenjao.

U istoj skupini Manchester United je na Old Traffordu pobijedio Basaksehir rezultatom 4:1, uzvrativši za nedavni poraz u Istanbulu.

Manchester je već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika, a posebno je briljirao Bruno Fernandes, koji je u prvih 20 minuta zabio dva gola, pri čemu je prvi gol  bio  uistinu spektakularan.

Portugalac je u 7. minuti naletio na jedan odbijanac i topovski loptu pospremio pod gredu gostujućeg gola.

U 19. minuti sjajni veznjak zabio je i svoj drugi gol, a do odmora je United zabio i treći gol.

U 33. minuti Rashford se sjurio u kazneni prostor gostiju gdje ga ruši obrambeni igrač i sudac pokazuje na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo sam Rashford i sigurno zabio za 3:0.

United se zadovoljio s visokim vodstvom pa su u drugom dijelu igru prepustili gostima te su djelovali prilično nezainteresirano. Turci su bolju igru naplatili utješnim golom u 75. minuti kad je iz slobodnog udarca pogodio Turuc za 3:1.

Međutim, domaćini su do kraja utakmice zabili i još jedan gol. U 92. minuti konačnih 4:1 postavio je James.

U skupini H Manchester sada ima 9 bodova, dok su PSG i Leipzig sakupili po 6.