EURO 2020

Hrvatska poražena na Wembleyju

Englezi su žestoko pritisnuli na početku i već u 6. minuti Foden je pogodio stativu. Domaćin je imao odličnu priliku i u 9. minuti, no Livaković je sjajno obranio Phillipsov udarac.
Sport / Nogomet | 13. 06. 2021. u 16:58 Bljesak.info

U prvom dvoboju skupine D Europskog nogometnog prvenstva Engleska je svladala Hrvatsku 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Raheem Sterling u 57. minuti.

U nastavku prvog dijela gledali smo "šahovsku partiju" bez većih prilika. Nažalost, Hrvatska u prvih 45 minuta nije uputila nijedan udarac u okvir suparničkog gola.

Engleska je povela u 57. minuti golom Raheema Sterlinga. Kyle Walker je sjajno proigrao Kalvina Philipsa koji je ubacio u kazneni prostor do napadača Manchester Cityja, a ovaj je s desetak metara svladao Livakovića.

Do kraja susreta Vatreni su pokušavali izjednačiti, ali nisu ozbiljnije ugrozili engleska vrata.

Utakmica se igrala na stadionu Wembley pred 22.500 gledatelja, a sudio je Talijan Daniele Orsato.

Bio je to 11. međusobni susret Vatrenih i Gordog Albiona, Engleska je slavila šest puta, Hrvatska tri puta, a dva susreta su završila bez pobjednika.

U drugom susretu iz ove skupine u ponedjeljak će u Glasgowu snage odmjeriti Škotska i Češka.

Vatrene u drugom kolu 18. lipnja u Glasgowu očekuje susret protiv Češke, dok se u Londonu sastaju Engleska i Škotska. Zadnje kolo na rasporedu je 22. lipnja kada Hrvatska u Glasgowu igra protiv Škotske, dok se u Londonu sastaju Češka i Engleska, prenosi HRT.