La Liga

Hrabri igrači Betisa očitali nogometnu lekciju madridskom Realu

Real Madrid propustio je prvu prigodu da potvrdi vrijednost rezultata iz El Clasica. Oni su na gostovanju kod Betisa u Sevilli u susretu 27. kola izgubili sa 1:2 (1:1) i tako ostali dva boda iza vodeće Barcelone.
Sport / Nogomet | 08. 03. 2020. u 22:59 Bljesak.info

Nogometaši madridskog Reala propustili su vratiti se na vrh ljestvice španjolskog prvenstva, oni su na gostovanju kod Betisa u Sevilli u susretu 27. kola izgubili sa 1:2 (1:1) i tako ostali dva boda iza vodeće Barcelone.

Navijači Kraljevskog kluba polazili su od činjenice da Real ne može tri puta zaredom u istoj sezoni prosipati bodove protiv ekipa iz donjeg dijela tablice, ali je očito da itekako može.

S obzirom da su uoči El Clasica prvo izgubili od Levantea, a prethodno igrali 2:2 sa Celtom, Realu će pobjeda nad Barcelonom u najvećem španjolskom derbiju, po svemu sudeći, ostati samo stvar prestiža.

Što se tiče utakmice protiv Betisa, sve do završnice prvog poluvremena niti jedna momčad nije stvorila ni priliku za pogodak, a onda je prvo Betis poveo golom Sidneija (40) da bi Real poravnao iz kaznenog udarca kojega je realizirao Benzema (45+3-11m) nakon prekršaja na Marcelu.

U drugom poluvremenu Joaquin je propustio veliku priliku za Betis u 55. minuti, on je zaobišao i vratara Courtoisa, no potom je uputio preslab udarac prema golu pa je kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić izbio loptu s gol-linije.

No, ono što nije realizirao Joaquin, uspjelo je Tellu, koji je u 82. minuti izbio sam pred gostujućeg vratara i zatim rutinirano pogodio donji lijevi kut.

Minimalno vodstvo Betis je obranio do kraja, a Real još jednom pokazao kako ovaj tim u svakom trenutku može odigrati iznimno lošu partiju i da je nezahvalno prognozirati kako će okončati ovu sezonu, premda sve upućuje na to da će ona biti bez trofeja..

Rezultati 27. kola:

Petak:

Alaves - Valencia 1:1 (Edgar 73 / Parejo 34)

Subota:

Eibar - Mallorca 1:2 (Bigas 90+2 / Rodriguez 42, Kubo 78)
Atletico - Sevilla 2:2 (Morata 32-11m, Joao Felix 36 / L. de Jong 19, Ocampos 43-11m)
Barcelona - Real S. 1:0 (Messi 81-11m)
Getafe - Celta 0:0

Nedjelja:

Osasuna - Espanyol 1:0 (Roberto Torres 51-11m)
Valladolid - Athletic 1:4 (Sandro 77 / Lopez 4, Raul Garcia 24, Williams 87, Cordoba 90+3)
Levante - Granada 1:1 (Roger 11 / Machis 60)
Villarreal - Leganes 1:2 (Gerard Moreno 5 / Rodriguez 47, 70-11m)
Betis - Real M. 2:1 (Sidnei 40, Tello 82 / Benzema 45+3-11m)