Jadranski derbi

Hajduk izborio remi s Rijekom i ponovno zasjeo na vrh HNL-a

''Jadranski derbi'' na Rujevici okončan je remijem, čime zadovoljniji mogu biti gosti, kojima je ovo ujedno i prvi remi u prvenstvu.
Sport / Nogomet | 15. 09. 2019. u 22:55 Bljesak.info

U derbi-dvoboju 8. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke i Hajduka odigrali su 1-1 (1-0), pa su Splićani opet preuzeli vodstvo na ljestvici.

''Jadranski derbi'' na Rujevici okončan je remijem, čime zadovoljniji mogu biti gosti, kojima je ovo ujedno i prvi remi u prvenstvu, javlja Hina.

Rijeka je povela golom Franka Andrijaševića, povratnika na Rujevicu i bivšeg igrača Hajduka, koji je u 32. minuti ubačaj Lončara glavom sproveo u mrežu. Andrijašević je u 38. minuti pogodio i gredu, a u 67. minuti Halilović je zatresao vratnicu, dok se Hajduk mučio doći u priliku za gol. U 74. minuti Nejašmić je pucao tik pored vratnice, no u 78. minuti izjednačio mladi Tonio Teklić preciznim udarcem s 25 metara u sami lijevi donji kut. Teklić je ušao u igru tri minute prije gola.

Vodi Hajduk s 16 bodova, koliko ima i drugoplasirani Dinamo, a Rijeka je četvrta s 12 bodova.