Premier League

Građani primili gol nakon 20 sekundi, pa okrenuli protiv Ville

Manchester City brzo se oporavio od domaćeg poraza od Leedsa te slavio 2:1 kod Aston Ville u 32. kolu Premier lige.
Sport / Nogomet | 22. 04. 2021. u 00:45 Bljesak.info

Građani su u neobičnoj utakmici ubilježili još jednu pobjedu u Premierligi, ovaj put na gostovanju kod Aston Ville.

City se očito brzo oporavio od domaćeg poraza od Leedsa te slavio 2:1 kod Aston Ville u 32. kolu Premier lige.

Nije počelo dobro za Građane jer primili su gol nakon samo 20 sekundi igre kada je pogodio McGinn. Drugi je to najbrži gol koji je City primio u povijesti Premier lige, brže im je samo u siječnju 2003. zabio Alan Shearer, nakon deset sekundi.

City je izjednačio u 22. minuti kada je zabio Foden. To mu je 29. gol u svim natjecanjima prije 21. rođendana. Pod Guardiolom to je uspio sam Bojan Krkić.

Građani su do preokreta stigli u 40. minuti golom Rodrija.

U 44. minuti kod Cityja je isključen Stones, a da se brojčano izjednače snage na terenu pobrinuo se Cash u 57. minuti. Rezultat se više nije mijenjao.

U zaostaloj utakmici 29. kola Premiershipa nogometaši Tottenhama došli su do značajne pobjede protiv Southamptona rezultatom 2:1.

U početku nije bilo nekih velikih prilika nakon čega je u 30. minuti domaće zaledio Ings pogodivši glavom nakon kornera.

Bio je to hladan tuš za Pijetlove koji sve do 60. minute nisu ozbiljnije zaprijetili, a onda je stvar u svoje ruke uzeo Bale i pogodio za poravnanje rezultata.

Koreanac Son bio je taj koji je svoj tim odveo do pobjede u 90. minuti, a poentirao je s bijele točke i tako postao junak Spursa.

U ovoj utakmici zbog ozljede za Tottenham nije igrao Harry Kane.