Federalna liga

GOŠK vratio prvo mjesto u ligi, Vulić za novu pobjedu Gabeljana

Nakon što je 24 sata na čelu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine bio konjički Igman, GOŠK iz Gabele je pobjedom 2:1 nad Goraždem vratio čelnu poziciju.
Sport / Nogomet | 17. 10. 2021. u 16:41 S.B. | Bljesak.info

U derbiju 10. kola Prve lige Federacije BiH GOŠK je s 2:1 na svom terenu svladao Goražde i tako i dalje vodi u ovoj ligi. Gabeljani su preuzeli vodstvo od konjičkog Igmana, koji je dan ranije s 2:1 svladao HNK Tomislav, no do 77. minute činilo se da će tu i ostati.

Ipak, Srđan Vulić pogodio je za 2:1 i tako donio svojoj ekipi nova tri boda i povratak na prvo mjesto. GOŠK je i dalje jedina neporažena momčad u ligi, a ovo joj je bila čak sedma uzastopna pobjeda.

Gabeljani su ligu otvorili s tri remija, ali su od pobjede nad Jedinstvom nanizali sedam uzastopnih trijumfa. Inače, Blaž Bošković doveo je domaće u vodstvo u 29. minuti, a šest minuta kasnije izjednačio je Mirza Šubo.

U nastavku je domaćin napadao, ali Goražde se dobro branilo, sve dok petnaestak minuta prije kraja nije pogodio Vulić.