Premijer liga

GOŠK poveo u Tešnju pa doživio težak poraz

GOŠK je dodatno smanjio svoje šanse u borbi za prvo mjesto i sada mu vodeći FK Olimpik bježi čak sedam bodova.
Sport / Nogomet | 20. 10. 2019. u 17:22 Bljesak.info

U derbiju 11. kola Prve lige FBiH snage su u Tešnju odmjerili TOŠK i GOŠK. Na kraju su domaći slavili sa visokih 4:1, iako su gosti prvi poveli pogotkom mladog Anesa Mašića.

Gosti bolje otvaraju meč. Anes Mašić matira Striku u 11. minuti i jasno je bilo da ćemo gledati sjajan meč.

Domaći nakon toga imaju incijativu, što im se isplatilo u 36. minuti kada stoper Vlado Koprivica pogađa za izjednačenje. Do kraja prvog dijela novi pogodak u mrežu Domagoja Lukača. Strijelac je bio Poturalić na asistenciju Dizdarevića.

I u drugom dijelu kvalitetan meč. Igrala se 53. minuti kada je dosuđen jedanaesterac za goste, ali istaknuo se golman Strika i ostalo je 2:1.

U 70. minuti velika šansa za Poturalića, međutim nije bio precizan, javlja SportSport.ba.

Osam minuta kasnije sve je mogao riješiti Rodrigo, no nije saveznik sreće, točnije stativa je zaustavila njegov udarac.

Pitanje pobjednika riješeno je u 84. minuti. Bibić je pogodio i bilo je jasno da tri boda ostaju u Tešnju. Do kraja pogodak Poturalića za konačnih 4:1.

GOŠK je dodatno smanjio svoje šanse u borbi za prvo mjesto i sada mu vodeći FK Olimpik bježi čak sedam bodova, dok NK TOŠK ima 19 osvojenih bodova.