Tika-taka u Sevilli

Gol kojem se divi nogometna Europa: Akcija od 37 dodavanja!

Cijela akcija trajala je gotovo minutu i u njoj su igrači Seville ostvarili 37 neprekinutih dodavanja. Svih 11 igrača domaćina u tim je trenucima odigralo barem jedno dodavanje.
Sport / Nogomet | 28. 01. 2021. u 14:28 Bljesak.info

Nogometaši Seville razbili su u srijedu Valenciju (3:0) na svom terenu te izborili četvrtfinale Kupa kralja.

Rakitić je na ovoj utakmici postigao jedan od svojih najljepših golova u novije vrije, a pogodak Luuka De Jonga u 32. minuti plod je čudesne akcije kakve se ne bi posramila ni najbolja Barcelona iz dana Pepa Guardiole.

Započelo je tako što je Yassine Bounou, poznat i kao Bono, vratar Seville, ispucao jednu tešku loptu koju je tik uz aut-liniju spasio Marcos Acuna, a potom su igrači Valencije visokim presingom stisnuli domaće praktički u njihovu 16-ercu.

No, Sevillini su se igrači nekako izvukli, razbili presing i na kraju došli do suparničkog gola gdje je poentirao De Jong.

Ovu čudesnu majstoriju Seville je poznata sportska analitička kompanija Opta sjajno dočarala i grafički.