Kvalifikacije

Francuzi opet remizirali, spektakl u Izraelu

Nakon remija protiv BiH u Parizu, u subotu je dva boda svjetskim prvacima otkinula Ukrajina. Završilo je je 1:1 u Kijevu.
Sport / Nogomet | 04. 09. 2021. u 23:12 Bljesak.info

Ukrajina i Francuska su u skupini D odigrali 1:1. Šaparenko je zabio za domaćine, a Martial za goste.

Francuska ima devet bodova, Finska i Ukrajina po pet, BiH i Kazahstan po dva.

Danska je golom Winda u 85. slavila kod Farskih Otoka. Minimalnu pobjedu upisala je i Škotska protiv Moldavije golom Dykesa u 14. minuti.

Danska ima 15 bodova, Izrael 10, Škotska 8, Austrija 7, Farski Otoci i Moldavija po 1.

Nizozemska je s 4:0 slavila protiv Crne Gore u skupini G, dok je Turska s 3:0 bila bolja od Gibraltara.

U skupini F sjajnu utakmicu odigrali su Izrael i Austrija, a domaćin je slavio 5:2.

Prvi eurogol pao je već u petoj minuti. Solomon je 'zavukao' loptu tamo gdje ju  vratar teško može dohvatiti.

Inače, Izrael je do poluvremena demolirao goste, u jednom trenutku je bilo visokih 3:0 za domaće, no drugo poluvrijeme je donijelo još više uzbuđenja od prvog.

Marko Arnautović vratio Austriju u igru. S druge strane odgovorio je Weissmann svega koju minute kasnije. Rezultat je na koncu glasio 5:2 za Izraelce.

Europske kvalifikacije za SP 2022:

SKUPINA A
Irska – Azerbajdžan 1-1 (Duffy 87 / Mahmudov 45+1)
Srbija – Luksemburg 4-1 (Mitrović 22, 35, Chanot 82-ag, Milenković 90+6 / Thill 77)

SKUPINA D
Finska – Kazahstan 1-0 (Pohjanpalo 60)
Ukrajina – Francuska 1-1 (Šaparenko 44 / Martial 50)

SKUPINA F
Farski O. – Danska 0-1 (Wind 85)
Izrael – Austrija 5-2 (Solomon 5, Dabbur 20, Zahavi 33, 90+1 Weissman 59 / Baumgartner 42, Arnautović 55)
Škotska – Moldavija 1-0 (Dykes 14)