Njemački Pokal

Bayern prošao nakon produžetaka, i Schalke u četvrtfinalu kupa

Ekipa Nike Kovača niti u petom uzastopnom susretu unutar 90 minuta nije uspjela pobijediti Herthu, no ovoga puta navijači Bayerna su imali razloga za zadovoljstvo jer je njihova momčad na koncu ipak slavila.
Sport / Nogomet | 07. 02. 2019. u 07:12 Bljesak.info

Nogometaši Bayerna izborili su plasman u četvrtfinale njemačkog Kupa pobijedivši u Berlinu nakon produžetaka Herthu s 3-2.

Hertha je povela već u trećoj minuti preko Maximiliana Mittelstadta, ali je Bayern izjednačio četiri minute kasnije golom Sergea Gnabryja. Isti je igrač u 49. minuti doveo goste u vodstvo. Međutim, Hertha je u 67. minuti izjednačila nakon velike pogreške Matsa Hummelsa koji je neoprezno vraćao loptu Svenu Ulreichu. Poklon je iskoristio Davie Selke zabivši za 2-2. Pitanje pobjednika razriješeno je u 98. minuti golom Kingsleyja Comana.

Schalke je također izborio četvrtfinale pobjedom protiv Fortune Dusseldorf sa 4-1. Domaćin je nakon prvog poluvremena vodio 1-0, a potom u prvih sedam minuta nastavka razriješio pitanje pobjednika. Strijelci su bili Ahmed Kutucu (29), Salif Sane (48, 87) i Marc Uth (53), dok je Rouwen Hennings smanjio u 71. minuti.

Među osam najboljih momčadi plasirali su se i RB Leipzig, te Augsburg.

Leipzig je na svom travnjaku pobijedio Wolfsburg s 1-0, a pogodak odluke zabio je Matheus Cunha u 9. minuti. Za goste je od 58. minute igrao mladi hrvatski nogometaš Josip Brekalo.

Identičnim rezultatom Augsburg je na gostovanju pobijedio drugoligaša Holsten Kiel, a gol vrijedan četvrtfinala zabio je austrijski reprezentativac Michael Gregoritsch u 85. minuti.

U utorak su plasman u četvrtfinale izborili Werder i drugoligaši HSV, Paderborn i Heidenheim.