Premier League

Everton s tri gola u šest minuta do preokreta i pobjede

Gosti su poveli u 53. minuti golom Bena Meea, no Everton je u razmaku od 60. do 66. zabio tri gola za veliki preokret.
Sport / Nogomet | 13. 09. 2021. u 23:07 Bljesak.info/Hina

U susretu 4. kola engleskog nogometnog prvenstva Everton je pobijedio Burnley sa 3:1 okrenuvši rezultat s tri gola u razmaku od šest minuta.

U 60. minuti je izjednačio Michael Keane, pet minuta kasnije Andros Townsend je zabio za 2:1, a samo minutu kasnije Demarai Gray je postavio konačnih 3:1.

Everton sada ima 10 bodova kao i Manchester United, Chelsea i Liverpool, dok je Burnley na 18. poziciji s jednim bodom.

REZULTATI 4. KOLA:

Ponedjeljak:

Everton - Burnley 3:1 (Keane 60, Townsend 65, Gray 66 / Mee 53)

Nedjelja:

Leeds United - Liverpool 0:3 (Salah 20, Fabinho 50, Mane 90+2)

Subota:

Crystal Palace - Tottenham 3-0 (Zaha 75-11m, Edouard 84, 90+2)

Arsenal - Norwich City 1-0 (Aubameyang 67)

Brentford - Brighton 0-1 (Trossard 90)

Leicester City - Man.City 0-1 (B. Silva 62)

Man.United - Newcastle United 4-1 (C. Ronaldo 45+2, 62, Fernandes 80, Lingard 90+2 / Manquillo 56)

Southampton - West Ham United 0-0

Watford - Wolverhampton 0-2 (Sierralta 74-ag, Hwang 83)

Chelsea - Aston Villa 3-0 (Lukaku 15, 90+3, Kovačić 49)