Baraž

Euro 2020: Srbima više sreće drugi put; Slovaci četvrti putnik

Poznati su svi učesnici Europskog prvenstva u nogometu. Sve četiri odlučujuće utakmice za plasman preostalih reprezentacija na Euro 2021. u četvrtak su odigrane prema rasporedu. Srbija ispala od Škotske na penale!
Sport / Nogomet | 12. 11. 2020. u 23:24 Bljesak.info

U Belfastu su Sjeverni Irci igrali sa Slovacima koji su poveli preko Kucke u 17. minuti.

Taj je rezultat bio na semaforu do 88. minute, kada stoper gostiju, Skriniar, zabija autogol za produžetke.

U produžetcima, u 110. minuti Duris donosi novo veselje Slovacima za konačan plasman na Euro, izbjegavši time lutriju jedanaesteraca.

Tu sudbinu, međutim, nisu mogli zaobići reprezentativci Srbije.

Nakon boljeg izvođenja udaraca s bijele točke Škotska je izborila odlazak na Europsko prvenstvo iduće godine.

Škotska se priključila skupini D u kojoj su već Hrvatska, Engleska i Češka.

Nakon 120 minuta igre na Marakani završilo je 1:1 da bi Škoti na penale izborili plasman na prvo veliko natjecanje nakon Mundijala 1998. u Francuskoj.

Srpski tragičar je Aleksandar Mitrović koji je promašio peti penal u raspucavanju, obranom ga je zaustavio škotski golman David Marshall.

Ranije su za Srbe bili precizni Tadić, Jović, Gudelj i Katai, a za Škote su pogađali Griffiths, McGregor, McTominay, McBurnie i McLean.

Što se tiče regularnog dijela utakmice, prvo je Ryan Christien u 52. minuti šutirao s 18 metara i pogodio za vodstvo gostiju uz pomoć vratnice.

Već pomalo otpisani Realov napadač Luka Jović je u 90. minuti nakon kornera Filipa Mladenovića pogodio glavom s peterca za izjednačenje i privremeno spasio Srbiju.

Srbi će nakon ovog neuspjeha vjerojatno još jednom pokušati tražiti obnovu nacionalne vrste, moguće je i novog izbornika, ali nekako se teško oteti dojmu da kod reprezentativaca Srbije nešto ne štima...