Radi samo na veliko

Erling Haland: Norveški stroj za golove opet rušio rekorde

Pogodio je već nakon dvije minute čime je postao tek treći igrač koji je zabio u prve dvije minute u debiju u Ligi prvaka, nakon Andreasa Möllera 1995. i Eliaquima Mangale 2009.
Sport / Nogomet | 18. 09. 2019. u 07:16 Bljesak.info

Erling Haland je 19-godišnji norveški napadač koji je definitivno prvo ime dosad odigranih utakmica Lige prvaka.

Haland je na naslovnice došao prvi put u svibnju kada je na utakmici Svjetskog prvenstva igrača do 20 godina zabio devet golova u pobjedi Norveške protiv Hondurasa 12:0.

Da to nije bilo slučajno pokazao je u utorak u Ligi prvaka. U prvih 45 minuta zabio je hat-trick protiv Genka.

Do kraja poluvremena već je izjednačio rekord Waynea Rooneya i postao drugi tinejdžer koji je zabio hat-trick u debiju u Ligi prvaka. Rooney je to napravio u dresu Manchester Uniteda protiv Fenerbahčea u rujnu 2004.

Ujedno treći je najmlađi koji je zabio hat-trick u ovom natjecanju. On je u trenutku tog postignuća imao 19 godina i 58 dana, Raul je imao 18 godina i 113 dana, a Rooney 18 i 340 dana.