Kovač ponovio uspjeh

Eintracht drugu sezonu u nizu u finalu Kupa Njemačke, protivnik je veliki Bayern

Niko Kovač je i lani s Eintrachtom igrao i izgubio finale kupa od Borussie Dortmund (2:1), a ove godine će im protivnik biti Bayern koji je u utorak 6:2 slavio kod Bayera.
Sport / Nogomet | 19. 04. 2018. u 07:09 Bljesak.info

Nogometaši Eintrachta iz Frankfurta, koje vodi bivši hrvatski izbornik i budući trener Bayerna Niko Kovač, i drugu sezonu zaredom će igrati u finalu Kupa.

Eintracht je u Gelsenkirchenu šokirao Schalke 1:0, a gol vrijedan finala postigao je Luka Jović (75). Od 80. minute gosti su igrali bez isključenoga Fernandesa. Zanimljivo je da se Fernandes na terenu zadržao samo 33 sekunde nakon svog ulaska u igru!?

Bila je to ponajviše nervozna, a znatno manje kvalitetna utakmica. U sudačkoj nadoknadi Schalke je postigao gol za izjednačenje, ali ga je sudac poništio zbog navodnog igranja rukom nesuđenog stijelaca Di Santa prilikom prijema lopte.

Zanimljivo je da se sudac Hartmann u slučaju isključenja igrača Eintrachta poslužio VAR tehnologijom, promijeniviši žuti u crveni karton, dok se kod postignutog gola Scahlkea nije odlučio za pregled snimke akcije.

Marko Pjaca je igrao za Schalke do 52. minute, dok je Ante Rebić kod gostiju i dalje izvan sastava zbog ozljede.

Finale Kupa igra se 19. svibnja u Berlinu. Niko Kovač će zasigurno tada imati jako pomiješane emocije. Njegov sadašnji klub igrat će za trofej protiv budućeg.