Bešiktaš

Dupla kruna za momčad Domagoja Vide

Za Bešiktaš je to deseti naslov pobjednika Kupa, a momčad iz Istanbula u subotu je osvojila i 16. naslov turskog prvaka.
Sport / Nogomet | 19. 05. 2021. u 13:16 Bljesak.info

Tri dana nakon što su osvojili naslov prvaka, nogometaši Bešiktaša postali su i pobjednici turskog Kupa.

U finalnom susretu igranom u Izmiru Bešiktaš je pobijedio Antalyaspor s 2:0, a oba gola pala su u prvom poluvremenu.

Bešiktaš je poveo već u trećoj minuti golom Josefa de Souze, a konačnih 2-0 postavio je Valentin Rosier u 31. minuti.

Hrvatski reprezentativac Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za pobjednički sastav.

Vida koji je ove sezone propustio samo sedam utakmica, a u 39 je bio prvotimac.

Vatreni je pridonio kao stoper i sa šest golova, a neki od njih su bili ključni kao onaj u posljednjem kolu u borbi za naslov.

Posljednji put Vida je pobjednički pehar podigao prije tri godine kada je osvojio naslov s kijevskim Dinamom.

Za Bešiktaš je to bio deseti naslov pobjednika Kupa, a momčad iz Istanbula u subotu je osvojila i 16. naslov turskog prvaka.